Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się >

Aktualności

co w trawie piszczy: 22.04.2011

W Światowym Dniu Ziemi starujemy z projektem "Zielony Wałbrzych"

W Światowym Dniu Ziemi starujemy z projektem "Zielony Wałbrzych"

Wałbrzych - miasto pięknie położone, wśród zielonych wzgórz. Widać to szczególnie, kiedy podziwia się panoramę z Lisiego Kamienia, Chełmca czy Borowej. Ale czy rzeczywiście można nazwać miasto zielonym? Czy dbamy o przyrodę wokół nas?

Chcemy by Wałbrzych był piękniejszy. By lepiej się w nim żyło. To zależy od nas samych. Dlatego też z inicjatywy fabryki Toyoty w Wałbrzychu powstał projekt "Zielony Wałbrzych". Projekt, który zakłada wspólne działanie Toyoty, jej pracowników, partnerów oraz aktywnych mieszkańców miasta na rzecz piękniejszego i bardziej ekologicznego Wałbrzycha. Takiego, jakim my wszyscy chcielibyśmy go widzieć, nie tylko z ogólnej panoramy miasta ale również z bliska - odwiedzając podwórka, skwery czy spacerując ulicami.

W ramach projektu tworzymy portal "Zielony Wałbrzych". To forum wymiany informacji o tym co "w trawie piszczy" czyli o lokalnych inicjatywach podejmowanych na rzecz środowiska naturalnego, do których każdy z nas może się dołączyć. Już w czerwcu będzie można wziąć udział w rewitalizacji Placu Konstytucji 3 Maja w Wałbrzychu, do której szczególnie zapraszamy mieszkańców dzielnicy Nowe Miasto, ale nie tylko. Szczegóły wkrótce zostaną ogłoszone na portalu.

Strona ZielonyWałbrzych.pl to również narzędzie umożliwiające każdemu z nas zmierzenie własnego wpływu na środowisko naturalne. W ramach portalu już w połowie maja 2011 roku będzie można przeprowadzić praktyczny audyt swojego gospodarstwa domowego oraz monitoring zużycia energii i wody i porównać swój wynik z innymi. Dodatkowo chętne osoby, które wykonają pierwszy krok i przeprowadzą audyt będą mogły wziąć udział w ekowycieczce do zakładu oraz stacji dealerskiej Toyoty i same przekonają się jak wygląda "Zielona Toyota". Na stronie będzie można również dowiedzieć się o ekologicznych rozwiązaniach, często bardzo prostych, które można wprowadzić w swoim gospodarstwie domowym. Dzięki ich prowadzeniu, nie tylko przyczynimy się do ograniczenia swojego wpływu na środowisko naturalne ale też będziemy mogli zmniejszyć koszty energii, wody i nie tylko.

Dzięki aktywnym udziale we wszystkich modułach portalu będziemy nie tylko EKO. Każdy uczestnik będzie mógł wziąć udział w konkursie na najbardziej ekologiczną rodzinę z powiatu wałbrzyskiego. Do wygrania wyjazd dla całej rodziny w wybrane miejsce o wartości 5000 PLN.

Projekt Zielony Wałbrzych, wpisuje się w realizację naszej idei "Zielonej Fabryki w Zielonym Mieście". Z jednej strony w naszej fabryce prowadzimy bardzo wiele działań na rzecz zminimalizowania naszej działalności produkcyjnej na otaczające środowisko. (Jednym z przykładów może być program "Zero odpadów na składowiska", w którym dzięki kompleksowej segregacji i recyclingowi wszystkie odpady z naszej fabryki są przetwarzane. Żaden z nich nie trafia na składowisko.) Ale jednocześnie zdobytymi doświadczeniami chcemy się dzielić z mieszkańcami Wałbrzycha oraz wspólnie działać na rzecz tworzenia bardziej przyjaznego miejsca do życia i pracy. - podkreśla Grzegorz Górski, kierownik ds. korporacyjnych wałbrzyskiej fabryki Toyoty.W ten sposób chcemy przyczynić się do realizacji idei Zielonego Miasta - dodaje Górski.

Wszystkie działania zaplanowane w projekcie będą realizowane i sfinansowane ze środków europejskiego funduszu "Toyota Fund for Europe" oraz fabrykę Toyoty w Wałbrzychu."

Stwórzmy wspólnie "Zielony Wałbrzych"


< wróć

Galeria zdjęć

Wyjazd na Ukrainę - 21-26.08.2012r

Wyjazd na Ukrainę - 21-26.08.2012r

zobacz więcej >

Filmy z akcji

Toyota nagrodziła dobre pomysły

Toyota nagrodziła dobre pomysły

zobacz więcej >