Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się >

Aktualności

co w trawie piszczy: 10.02.2018

Ptasiego Smacznego - news z PSP nr 15

Ptasiego Smacznego - news z PSP nr 15

Wprawdzie wszyscy z utęsknieniem czekają na bociany, jaskółki i szpaki, ale póki co, zima nie odpuszcza. Wprawdzie wszyscy z utęsknieniem czekają na bociany, jaskółki i szpaki, ale póki co, zima nie odpuszcza.

Ostatnie temperatury dają się we znaki. No, może tylko morsy czują się świetnie. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 w Wałbrzychu postanowili pomóc w tym trudnym okresie skrzydlatym mieszkańcom naszego miasta.

W ramach projektu „Ogród sensoryczny” realizowanego przy współudziale Funduszu Toyoty „Dobre pomysły zmieniają nasz świat” odbyły się warsztaty przyrodnicze. Uczniowie dowiedzieli się, co jest przyczyną migracji ptaków.  Poznali gatunki, które pozostają w kraju na zimę i te, które o tej porze roku przylatują w nasze strony. Wykorzystując prezentację multimedialną uczyli się odróżniać wybrane gatunki ptaków zimujących w Polsce. Przeprowadzili obserwacje przyrodnicze i rozpoznawali ptaki w najbliższej okolicy. Dowiedzieli się czym wolno dokarmiać ptaki zimą, a czego nie należy wykładać w karmnikach. Samodzielnie z ziaren słonecznika i smalcu przygotowali karmę dla skrzydlatych przyjaciół.

Uczniowie wykonali również karmniki dla ptaków. Ci młodsi – pod okiem pracowników Castoramy, zaś starsi - jak na prawdziwych majsterkowiczów przystało, zaprojektowali i wykonali maleńkie ptasie stołówki w szkole.

Pamiętajmy, dokarmiając ptaki należy dopilnować, by karmniki były utrzymywane w czystości. Usuwajmy niezjedzony pokarm, gdyż zepsuty może im zaszkodzić. Nie wolno podawać ptakom resztek zawierających sól i inne przyprawy. Ptaki nie jedzą takich pokarmów jak ludzie.

Każdy może zrobić karmnik, należy jednak zadbać by zabezpieczyć go przed kotami i innymi drapieżnikami, tak aby nie narażać naszych skrzydlatych podopiecznych na niebezpieczeństwo.

A potem… potem usiądźmy w odpowiedniej odległości i cieszmy się widokiem przyrody.


< wróć

Galeria zdjęć

Wyjazd do Drezna - 14.07.2012r. pt.

Wyjazd do Drezna - 14.07.2012r. pt.

zobacz więcej >

Filmy z akcji

Igrzyska Śmieciowe rozstrzygnięte

Igrzyska Śmieciowe rozstrzygnięte

zobacz więcej >