Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się >

O projekcie

Wałbrzych - miasto pięknie położone, wśród zielonych wzgórz. Widać to szczególnie, kiedy podziwia się panoramę z Lisiego Kamienia, Chełmca czy Borowej. Ale czy rzeczywiście można nazwać miasto zielonym? Czy dbamy o przyrodę wokół nas?

Chcemy by Wałbrzych był piękniejszy. By lepiej się w nim żyło. To zależy od nas samych. Dlatego też z inicjatywy fabryki Toyoty w Wałbrzychu powstał projekt "Zielony Wałbrzych". Projekt, który zakłada wspólne działanie Toyoty, jej pracowników, partnerów oraz aktywnych mieszkańców miasta na rzecz piękniejszego i bardziej ekologicznego Wałbrzycha. Takiego, jakim my wszyscy chcielibyśmy go widzieć, nie tylko z ogólnej panoramy miasta ale również z bliska - odwiedzając podwórka, skwery czy spacerując ulicami.

W ramach projektu powstał portal "Zielony Wałbrzych". To forum wymiany informacji o tym co "w trawie piszczy" czyli o lokalnych inicjatywach podejmowanych na rzecz środowiska naturalnego, do których każdy z nas może się dołączyć. Od września 2011 można wziąć udział w rewitalizacji Placu Konstytucji 3 Maja w Wałbrzychu, do której szczególnie zapraszamy mieszkańców dzielnicy Nowe Miasto, ale nie tylko.

Strona ZielonyWałbrzych.pl to również narzędzie umożliwiające każdemu z nas zmierzenie własnego wpływu na środowisko naturalne. W ramach portalu można przeprowadzić praktyczny audyt swojego gospodarstwa domowego oraz monitoring zużycia energii i wody i porównać swój wynik z innymi. Dodatkowo chętne osoby, które wykonają pierwszy krok i przeprowadzą audyt będą mogły wziąć udział w ekowycieczce do zakładu oraz stacji dealerskiej Toyoty i same przekonają się jak wygląda "zielona Toyota". Na stronie można również dowiedzieć się o ekologicznych rozwiązaniach, często bardzo prostych, które można wprowadzić w swoim gospodarstwie domowym. Dzięki ich prowadzeniu, nie tylko przyczynimy się do ograniczenia swojego wpływu na środowisko naturalne ale też będziemy mogli zmniejszyć koszty energii, wody i nie tylko.

Dzięki aktywnym udziale we wszystkich modułach portalu będziemy nie tylko EKO. Każdy uczestnik będzie mógł wziąć udział w konkursie na najbardziej ekologiczną rodzinę z powiatu wałbrzyskiego. Do wygrania wyjazd dla całej rodziny w wybrane miejsce o wartości 5000 PLN.

Stwórzmy wspólnie "Zielony Wałbrzych"

Galeria zdjęć

14

14

zobacz więcej >

Filmy z akcji

Wałbrzych, Plac Konstytucji 3. Maja przed rewitalizacją

Wałbrzych, Plac Konstytucji 3. Maja przed rewitalizacją

zobacz więcej >